ÇAKÜ, DEĞİŞİM PROGRAMI ANLAŞMALARI İLE DÜNYA’YA AÇILMAYA DEVAM EDİYOR

Üniversitemiz uluslararasılaşma hedefleri kapsamında personel ve öğrenci değişim programları arasında yer alan Erasmus+ KA171 anlaşmalarını genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda üniversitemiz Azerbaycan’dan Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile yeni anlaşma imzaladı. Ayrıca Gürcistan ( Ivane Javakhishvili Tbilisi State University) ile var olan anlaşmasına yeni bölümler eklerken,Amerika Birleşik Devletleri ( Oregon State University) ile de mevcut anlaşmasını yenileyerek iş birliklerini güçlendirmeye devam ediyor.

Rektör Çiftçi, özellikle Erasmus+ KA171 projesinde Türk Üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan üniversitemizin Erasmus+ KA171 2024 yılı proje çağrısına da başvuru yapacağını, proje sayısında ve hibe miktarında son yıllarda olduğu gibi ilk sıralarda yer almayı hedeflediğini belirtti.

Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Şuayip Turan ise, yeni ve var olan anlaşmalara üniversite olarak imza atarak üniversitemiz vizyon ve misyonlarına bir adım daha ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ekip arkadaşlarına yapılan anlaşmalardan ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi: 05 Şubat 2024 Pazartesi
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2024 Pazartesi